Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12

Thread: Soft arbitraj YODX-VHF-UHF-SHF

  1. #11
    Administrator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    KN44FD CT
    Posts
    264
    Quote Originally Posted by yo9cwy View Post
    Hello,
    Da, asa este, stabilirea esantionului (setul final de loguri pt arbitrat) este, intradevar, o munca grea, migaloasa si consumatoare de timp. Si, ca sa fie tacamul complet, este desfasurata de o singura persoana! Este o etapa separata, premergatoare arbitrajului propriu-zis. O sa incerc sa fac si eu ceva pentru automatizarea acestei activitati. Recunosc ca, pana acum nu mi-am imaginat ce volum de munca implica.
    Azi, in ajun de weekend si nu departe de CN_UUS, postez un Demo si cu arbitrarea acestui concurs. Conditiile, ca la prima postare.
    Sper ca prin postarile acestea sa incurajez crearea de noi prog de arbitraj, oferind modele si seturile de loguri, necesare. Atat organizatorul cat si participantii se simt mai confortabil la afisarea Clasamentelor, atunci cand la arbitraj s-au folosit mai multe programe si rezultatele coincid.
    Download
    73, Dan
    Salut Dan , eu cred ca ar fi bine sa adaugi si locatorul in clasament la fiecare indicativ in parte
    73, Claudiu
    YO4FYQ / KN44FD
    Valu lui Traian - CT

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    22
    Claudiu,
    Ref QTH Locator,
    Ideea este ok si ar da o viziune mai completa asupra concursului. O parte din locatoare le aflam in timpul concursului, iar la statiile fixe le stim deja pe de rost.
    In Clasamentele FRR apareau locatoarele, dar acum nu mai sunt mentionate. M-am conformat trend-ului!
    73 Dan

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •