Results 1 to 3 of 3

Thread: E7 Activity Contest 2022

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Slatina
    Posts
    486

    E7 Activity Contest 2022

    Salut

    Arman Destanović, E77P, m-a anuntat ca Duminica 17 Aprilie, incepe concursul E7 Activity Contest 2022.
    Acesta se desfasoara din Aprilie pina in Octombrie, in paralel cu Maraton YO VHF - UHF in acelasi interval orar: 07.00 - 12.00 UTC
    Regulament si info: www.arabih.ba
    Pagina de incarcare log: http://www.sitoplast-mimo.hr/9a2mi/araubih/index.php

    Din experienta concursului nostru, anul trecut, cca 5 statii din E7 au lucrat cu statii romanesti si au trimis log: statii colective, E71EDK, E71EBS, E7GZ si statii individuale, E74G, E77P.
    Nu uitati sa intoarceti antena catre E7 si sa trimiteti log.

    73!
    Costi YO7FWS

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    11
    In maratoanele din anul 2021 eu personal am lucrat cu aceste indicative din E7: E70AA, E70SIC, E71ASM, E71AVW, E71BAB, E71EBS, E71EDK, E71W, E73DD, E73ESP, E74G, E77D, E77P, E7CW, E7GZ
    Deci sunt minim 15 statii care au lucrat statii YO

    In alta ordine de idei, felicit organizatorii din E7 care l-au contactat pe 9A2MI sa ajute la punerea in functiune a unui site (copie a hrvhf) pentru crosscheck, o solutie mult mai bun si transparenta decat varianta pe email de pana acum.

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Slatina
    Posts
    486
    Dani....
    ...au lucrat cu statii romanesti si au trimis log...
    In alte conditii, probabil lucrate sint mai multe.
    Oricum, apreciez starduinta oricarui concurent care incearca sa lucreze si reuseste, statii din E7, si mai ales ca trimite log.

    73 si succes duminica!
    Costi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •