Results 1 to 4 of 4

Thread: Cupa FM Nasaud 2020

  1. #1

    Cupa FM Nasaud 2020

    Invitam toti iubitorii de concursuri in unde ultrascurte la Cupa FM Nasaud 2020, care va avea loc in 1-2 august 2020.

    Dupa cum probabil bine stiti se lucreaza doar in FM in 2m respectiv 70cm, perioadele de concurs fiind urmatoarele (ora UTC):

    Code:
    Sambata 13:00-15:00 2m Etapa 1
    Sambata 15:00-17:00 70cm Etapa 1
    Duminica 04:00-06:00 2m Etapa 2
    Duminica 06:00-08:00 70cm Etapa 2
    Premiul pentru anul acesta este un transverter din banda de 10m in 2m ( ~100$ ) :P si va explic cum se va acorda:
    144-to-28-MHz-TRANSVERTER-ATTENUATOR-BOARD.jpgtransverter.jpg

    Dupa publicarea clasamentelor, la prima extragere Loto 6/49, punem numerele extrase in ordine crescatoare si luam al 3-lea numar. Concurentii nostri vor fi pusi intr-o lista descrescatoare a scorului obtinut la fiecare banda (cei ce lucreaza pe ambele benzi au 2 sanse).
    Exemplu daca la loto se extrag 2,7,13,22,33,45, numarul 13 este castigator, deci al 13-lea concurent o sa primeasca premiul. Daca numarul e prea mare si nu avem un al 13-lea participant in cazul nostru, o sa luam al 2-lea numar ca fiind valabil.

    In acest fel incercam sa dam ocazia si statiilor mai putin dotate sa intre in posesia unei echipament cat de cat adecvat, nu doar cei de la varf care e clar ca au echipament.

    Pagina concursului
    http://www.yo5er.ro/concurs.htm

    Va asteptam!

    73's Septy
    YO5ER

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    388
    Hmmm... sa vad daca-mi prisoseste un xvtr..
    M-ai ametit 5er cu modalitatea de stabilire a castigatorului. Daca sunt favorizate statiile cu dotare mai slaba anul asta ies cu Baofengul pe care nu-l am :P. Sa vad unde voi fi plasat in clasament. )

    yo8rhm
    Mugurel
    Si Nordul ofera puncte, doar orienteaza antena...
    www.yo8rhm.com
    www.vhfdx.ro

  3. #3
    Administrator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    KN44FD CT
    Posts
    264
    Quote Originally Posted by yo8rhm View Post
    Hmmm... sa vad daca-mi prisoseste un xvtr..
    M-ai ametit 5er cu modalitatea de stabilire a castigatorului. Daca sunt favorizate statiile cu dotare mai slaba anul asta ies cu Baofengul pe care nu-l am :P. Sa vad unde voi fi plasat in clasament. )

    yo8rhm
    Mugurel
    Eu zic sa iti faci bagajul deja pentru o mini excursie de 2 zile la VF, Omul
    73, Claudiu
    YO4FYQ / KN44FD
    Valu lui Traian - CT

  4. #4
    Buna ziua, pana in momentul de fata am primit 72 loguri.
    http://www.yo5er.ro/Concurs/Upload/primite.php

    Asteptam in continuare logurile dvs pana duminica 9 august

    Multumesc tuturor!
    73's Septy
    YO5ER

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •