Results 1 to 10 of 10

Thread: Regulament Maraton 9A

Hybrid View

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Slatina
    Posts
    486
    Salut

    scoring

    Toate conexiunile sunt marcate pe principiul 1 kilometru = 1 punct.

    În timpul competiției, se notează o singură legătură către corespondentul din același interval de frecvență, indiferent de categorie și tip de muncă. Conexiunile duble ( duble ) trebuie înscrise în jurnalul de concurs și marcate special și trebuie notate cu zero puncte.
    Este o traducere automata pe Chrome de pe pagina cu regulamentul 9A Activity. Nu difera cu nimic fata de anii precedenti sau de cum este la noi.

    Transformarea scorurilor in procente mascheaza diferentele mari dintre scorurile concurentilor, dar nu le schimba. Personal cred ca nu este nicio diferenta...sau n-am reusit eu inca sa inteleg.

    Interesanta in citatul de mai sus este partea cu dublele. Chiar interesant.

    73!
    Costi

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    100
    Salut,

    LINK:

    Pe etape asa este, dar in calsamentul general se aduna procentele (vezi link). Ideea e ca o statie care nu participa 2 sau 3 etape mai putin populate (gen ianuarie- martie) , nu mai poate recupera f mult in lunile "bune"... mai mult de 100% nu poate prinde. asa si statia modesta care a participat in cele 3 luni "vitrege", chiar daca faca doar 40%, cumulat are 120%... ce nu mai poate fi usor recuperat...

    73!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •