Results 1 to 10 of 24

Thread: PA 70cm palet - BLF861A

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    388

    PA 70cm palet - BLF861A

    Daca tot s-a inzestrat lumea cu paleti de 250W de la nemti, am zis sa postez solutia gandita de mine pentru finalizarea PA-ului. Sigur, vor fi unii care vor avea alta viziune in ceea ce priveste realizarea PA-ului, dar asta vine in sprijinul ideii de diversitate in gandire si conceptie.
    Pe scurt, cutia este realizata in jurul radiatorului care are dimensiunile 220x190x50mm (va fi ventilat), cumparat de la TME. Am mers pe acest tip de radiator in urma experientelor avute la celelalte PA-uri construite, in sensul ca nu am avut probleme de supraincalzire, ca dimensionarea suprafetei de racire a fost corecta.

    Dotarea PA-ului: pe intrare releu coaxial SH luat de pe ebay, la iesire un CX-140 capabil sa tina cei maxim 250W pe care ii scoate finalul, sequencer home-made dupa W6PQL.
    Nu am modificat, inca, finalul fiind conditionat de existenta conectorilor de intrare/iesire.
    Acum imagini. daca vor mai fi de facut precizari pe parcurs le voi face. Numai insist pe lucrarile mecanice fara care nu se poate, taiat, pilit, gaurit filetat... stiti voi

    yo8rhm
    Mugurel

    01.jpg

    02.jpg

    03.jpg

    04.jpg
    Last edited by yo8rhm; 12-02-2020 at 12:35.
    Si Nordul ofera puncte, doar orienteaza antena...
    www.yo8rhm.com
    www.vhfdx.ro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •