Results 1 to 10 of 56

Thread: Loguri primite

Threaded View

  1. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Slatina
    Posts
    486
    Quote Originally Posted by yo2lsp View Post
    Ma indoiesc ca un SP care trimite el log de bunavoie , se astepta sa castige un concurs din YO,pentru asta el trimite in concursul lui local.
    In schimb statii YO, pierd mai mult de 50% la suta din legaturi, si asta este echitabil....
    Era doar o sugestie de imbunatatire, in care continuu sa cred, daca vrem sa ne dezvoltam si sa nu enclavizam concursul.
    La final voi sunteti organizatorii care stabiliti regulile si asta e regulamentul... noi nu avem decat sa il respectam, si sa ne multumim cu ideea ca punctele pierdute in YO, sunt recunoscute in 9A .
    73!
    Salut

    Clasament 2018

    Locul 4 categoria MULTI: SP6KEP ... prezent 6 etape
    Locul 66 categoria SINGLE: SP6LUV ... prezent 2 etape
    Locul 86 categoria SINGLE: SP8MRD... prezent 1 etapa
    Checklog: SP9RQH ...o etapa

    Din 2 categorii a 2 benzi si a cite 3 locuri, primele, in total 12, cite statii YO, au cistigat concursul?
    6 statii YO, jumatate. Cealata jumatate sint statii straine care au inteles ca au o sansa sa cistige un concurs.... fara schimb de loguri si din care unele au si cite doua, trei etape lipsa.

    Dar nu asta conteaza. Si nici cea cu regulamentul... puteam sa il invoc de la inceput. Maratonul este un concurs care evolueaza continuu. Cu toti dorim sa il modernizam. Dar nu se poate face brusc, doar pas cu pas si de la an la an. De aceea am ales sa dialogam. Problema este ca eu pun niste intrebari, am niste nelamuriri si nimeni nu-mi raspunde. Se invoca doar solutia: schimb de loguri.

    Apropos de cele discutate aici? Spune-mi, prin schimbul de loguri, sint favorizati toti concurentii din YO sau numai unii? Este favorabil acest schimb tuturor?

    Salutari!
    Costi YO7FWS
    Last edited by yo7fws; 09-05-2019 at 15:28.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •