Salut Bogdan

Se poate discuta foarte mult pe principiul de incarcare a logului in pagina de incarcare. Solutia aleasa pe site este cea mai buna pentru noi.
La sfirsitul perioadei de incarcare, fara sa intervenim in loguri, acestea se introduc direct in programul de arbitrare si gata clasamentul! Teoretic!
Pagina aduce la o forma unica acele cimpuri necesare arbitrarii si care de obicei sint alterate in mod voluntar sau involuntar.
Exemplu: daca nu s-ar selecta categoria SINGLE in pagina, fisele din Croatia ar avea categoria o litera: PSect=D.

Trimiterea unui mesaj de atentionare, implica modificarea manuala de catre concurent a fisierului EDI, atunci cind nu este completat corect. Intrebare: cite persoane stiu sa modifice corect, manual, un fisier EDI?

Sincer, daca toti concurentii si-ar verifica fisa de concurs in pagina de verificare, am avea mult mai putine fise cu zero puncte. La 432 MHz, luna aceasta, daca se verifica in pagina fisa, inainte de incarcare, am fi avut un singur concurent cu zero puncte in loc de patru.

73!
Costi