Salut Edy

De cind numai cred in 'my name is si my qth is' si in 'ai de la mine cinci puncte' am abordat legaturile radio in unde ultrascurte privind totul ca pe o provocare. Au mai fost si alte provocari, traficul pe satelit, receptiile de la satelitii meteo, avioane, ISS, balize, etc, dar, baloanele mi-au scapat. Citind totul cu atentie mi s-a parut un subiect interesant si in egala masura provocator. Este interesant prin faptul ca ceva construit de tine zboara, 'near space' cum se zicea mai sus si apoi provocarile: greutatea, solutiile tehnice, recuperarea, inaltimea sau cit de departe a ajuns. Sincer, chiar mi se pare interesant si pentru ca am tot timpul liber din lume, provocator.
Voi urmarii cu atentie subiectul, voi incerca sa aflu cit mai multe si poate intr-o zi, indicativul meu radio va zbura inainte sa se propage, hi!
Continua relatarile, incet-incet subiectul este posibil sa prinda contur, iar cei interesati sa ti se alature.
Felicitari pentru cele descrise aici, subiectul deschis de tine mi se pare cel mai bun!

Salutari!
Costi YO7FWS