Results 1 to 10 of 10

Thread: Constituire echipe de concurs

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    388

    Constituire echipe de concurs

    Ca o reactie la postarea lui Marius YO2YA pe contul de facebook YO VHF/UHF/SHF si aici pe forum http://forum.uus.ro/showthread.php?2...cari-si-egoism, deschid acest topic unde vom putea, din timp inaintea unor mari concursuri, sa formam echipe de concurs care sa opereze din locatii avantajoase din punct de vedere al altitudinii dar mai ales al amplasarii strategice in ceea ce priveste realizarea de legaturi la distanta, spre zone intens "populate" cu statii de consurs, in special catre cele care au o "traditie" in participare.
    Puteti veni cu propuneri de locatii, de cati coechipieri este nevoie, ce echipamente sunt necesare, modalitati de organizare...etc, in general tot ce tine de logistica unui concurs.
    Sper ca macar de anul acesta sa facem un prim pas in inchegarea unei echipe sau de ce nu mai multe, prin intermediul carora sa accedem pe locuri cat mai bune in clasamentele concursurilor.
    Dar pentru a da curs celor de mai sus cred ca este obligatoriu sa lasam deoparte orgoliile, tendintele separatiste si sa punem pe prim plan imaginea YO in fata celorlalte tari, indiferent sub ce indicativ am lucra.
    Eu sunt dispus sa ma deplasez in oricare district, in limita timpului disponibil, pentru a participa cu ce este nevoie din punct de vedere logistic, ca operator sau coechipier. O idee ar fi ca la un concurs sa lucram dintr-o locatie, in urmatorul din alta locatie astfel sa testam care ar fi ce mai potrivita.
    Astept propuneri din partea celor interesati.
    Astfel de echipe ar fi ocazii placute de a ne cunoaste "face-of", multi dintre noi cunoscandu-ne doar vocea, nu si chipul...

    yo8rhm
    Mugurel
    Last edited by yo8rhm; 16-03-2019 at 11:14.
    Si Nordul ofera puncte, doar orienteaza antena...
    www.yo8rhm.com
    www.vhfdx.ro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •