Nu am mai rezistat si reiau o postare personala pe Facebook, o provocare intre uus-isti:
Ce facem, il detronam pe Marius? :P Felicitari, in sfarsit si un YO prin frunte.
"Eu raspund provocarii! Din pacate banda de 432mhz si mai sus sint un fel de Cenusareasa in YO. Putini dintre noi se incumeta sa iasa in portabil, cu mici exceptii, din diferite motive, ba nu-i una, ba nu-i alta, ne uitam pe 100 de "saituri meteo" daca vreunul zica ca ploua stam acasa, si pacat ca avem cel putin 10 "saituri" ideale ptr uus de unde putem sa ne facem auziti in juma de Europa. Am tot postat filmulete cu activitati uus din jurul YO, dar se pare ca nu impulsioneaza destul. Mai fac o incercare: https://www.youtube.com/watch?v=GyMHIHlOlcg . Ce au in plus colegii din UR in plus fata de noi cei din YO?Material,teoretic sintem deasupra lor, constructori de finale avem, operatori de top avem, locatii de contest avem,ce ne lipseste????"
Avem un forum UUS, tnx yo3gej, dar sintem impartiti in 7000 de bisericute, 2-3 pe forum, citiva pe Skype, citiva pe Facebook si muuulti "receptori' pe margine, ce doar privesc si poate arunca cite o pietricica ?????
De ce nu se dezbat problemele intr-o singura varianta? Vreunul dintre voi, colegi de uus, ati urmarit forumul uus din Rusia????Chiar asa de egoisti am ajuns, incit cu mici excep[tii nu impartasim realizarile, experientele si nereusitele cu ceilalti "colegi" de hobby?
Vrem performanta dar nu punem umarul la ridicarea stachetei.Am tot propus inchegarea a 1-2 echipe de top care sa "rupa gura tirgului" asta pentru inceput ptr ca apoi si alti colegi sa vada ca se poate nu doar sa stea pe "margine".
73 si la buna reauzire!!!!!