Results 1 to 6 of 6

Thread: Pagina verificare fiser EDI pentru Maraton YO VHF/UHF

  1. #1
    Administrator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    KN44FD CT
    Posts
    264

    Post Pagina verificare fiser EDI pentru Maraton YO VHF/UHF

    Stimati prieteni,

    Echipa www.UUS.ro prin ajutorul acordat de catre Dan YO9CWY, pune la dispozitie dumneavoastra
    o pagina web unde puteti incarca si testa corectitudinea completarii fiselor de concurs.
    Aceasta se gaseste pe pagina principala:

    http://maraton.uus.ro/

    la sectiunea: Verificare log.

    73!
    Echipa UUS.ro
    http://www.uus.ro
    73, Claudiu
    YO4FYQ / KN44FD
    Valu lui Traian - CT

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Craiova
    Posts
    5
    Verificarea logurilor numai pentru Maraton ET-4
    Succes echipei UUS.RO si participantilor!
    73 de yo7ckp

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    388
    Sper ca acesta sa fie un pas in realizarea (cat mai grabnica) a unei interfete de preluare a logurilor. in care sa se faca verificarea si atentionarea celui in cauza de eventualele nereguli din log spre a fi corectate. S-ar reduce numarul logurilor cu greseli dar si munca aferenta la varianta in care logurile sunt trimise pe email (cum este acum).
    Pna si frr s-a desteptat si a adoptat sistemul de preluare online a logurilor...

    yo8rhm
    Mugurel
    Last edited by yo8rhm; 18-07-2018 at 18:19.
    Si Nordul ofera puncte, doar orienteaza antena...
    www.yo8rhm.com
    www.vhfdx.ro

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    KN24UL - KN34AK
    Posts
    51
    Mugurel, sa nu uitam de unde, cand si cum am plecat. Sunt multe de facut...

    Am reusit intr-un timp atat de scurt sa ne organiza exemplar. Vreau sa vad un concurs in YO la care apara rezultatele in mai putin de 24 de ore dupa termenul limita de primire a logurilor, si dupa aceia mai discutam alte aspecte. Pana atunci facem pasi mici si sper eu siguri.
    Last edited by YO4FYQ; 18-07-2018 at 23:03.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    22
    Salutari tuturor,
    - Pagina de verificare a logurilor este pentru luna curenta, care va fi ea. Pentru a verifica un log din luna Mai, in calculatorul dv schimbati doar luna din Iulie in Mai si verificati logul. Luna e relevanta ca data (antet + qso) si numarul etapei.
    - Mugurel si Marius, aveti dreptate amandoi.
    73 de yo9cwy, Dan

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    12
    Ma bucur de aceasta pagina cu care am verificat logul si am vazut ce greseli am facut. Acum vedem cu totii ce mult inseamna pentru noi, cei din YO acest Maraton. Toti cei care organizeaza concursuri pot lua Maratonul drept model. Suntem la etapa a patra si mereu se aduc imbunatatiri. Eu personal ma chinui mult sa nu fac greseli, nu prea reusesc, dar oricum, primul log a fost catastrofic, cu multe, multe puncte pierdute din neatentie. Va felicit baieti, ati facut o treaba foarte buna! Succes echipei care a initiat acest forum! Si pentru pagina de azi un 10 pentru YO9CWY!
    73 YO4BXX Cornel

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •