Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 31 to 40 of 51

Thread: Luna Mai - Cupa Napoca 2018, Ziua Radio

  1. #31
    Administrator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    KN44FD CT
    Posts
    264
    Au fost publicate logurile sosite in LZ , cei care au trimis pot verifica logurile sosite la concursul ,, Ziua Radio 2018''

    http://vhfcontest.bfra.bg/cgi-bin/LO...ontest=2018may
    73, Claudiu
    YO4FYQ / KN44FD
    Valu lui Traian - CT

  2. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Slatina
    Posts
    486
    Superb. Ponderea statiilor YO este foarte mare. Din 98 de particpanti 34 sint din YO. Acest aspect nu poate decit sa ne bucure...HI!

  3. #33
    A aparut pe undeva lista cu logurile primite la Cupa Napoca????
    Robotul a "zis" ca logul e incarcat, dar nu am nici o confirmare pe email, ca totul e ok.

  4. #34
    Administrator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    KN24UL - KN34AK
    Posts
    51
    Conform regulamentului "Logurile în format electronic EDI se incarca intre 7 -31 mai 2018", posibil sa astepte termenul final de primire a logurilor si apoi sa fie publicata lista.

  5. #35
    Administrator
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    KN44FD CT
    Posts
    264
    Quote Originally Posted by yo3gej View Post
    Conform regulamentului "Logurile în format electronic EDI se incarca intre 7 -31 mai 2018", posibil sa astepte termenul final de primire a logurilor si apoi sa fie publicata lista.
    Ai dreptate Marius
    31 Mai ultima zi de primirea logurilor dupa vedem , oricum au arbitraj electronic , sper sa se realizezea numai dupa logurile sosite pe pagina de web , altfel este o mare iluzie ....
    73, Claudiu
    YO4FYQ / KN44FD
    Valu lui Traian - CT

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    24
    Ar fi util sa fie publicata lista cu logurile primite si inainte de termenul limita. Cei care au uitat vor
    avea timp sa-l urce.
    Eu am trimis saptamana trecuta un email pe adresa organizatorului cu rugamintea de a-mi
    confirma primirea logului, dar nu am primit raspuns inca.

  7. #37
    Din pacate lista cu logurile primite a parut dupa 1 iunie 2018 si surpriza YO2YA/p NU figureaza in lista cu toate ca logul a fost expediat in 8 Mai 2018. In toate celelalte locuri: Iaru-OE, 9A, LZ, logul apare, dar la Cupa Napoca NU apare. Am trimis un email catre organizator la adresa publicata in regulament, astept raspuns, daca va veni vreodata.
    73 si s-auzim numai de bine!
    P.S.
    In toate celelalte cazuri am primit confirmare de primire-incarcare log, la Cupa Napoca nici o confirmare.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    22
    Nici indicativul meu, YO9CWY/P, nu apare pe Lista logurilor primite. Am trimis prin upload, asa era in Regulament in primele zile dupa concurs. De la colegii bulgari am primit imediat confirmarea. Daca ar constata ca serverul e de vina, ar putea prelungi termenul (si asa prea lung) cu inca cateva zile. Si eu astept un raspuns . . . .

  9. #39
    Mai putin si spunem adio anului 2018 si la Cupa Napoca nu a aparut nici un clasament, provizoriu sau definitiv, cu toate ca au arbitraj electronic, asa sustinea un coleg aici pe forum.
    In alta ordine de idei in 2017 am cistigat concursul, dar in afara de un clasament sec nu am vazut/primit nici o diploma(nici format electronic),sa nu mai spun de vreo cupa. Inainte de editia 2018 a acestui concurs am avut o discutie telefonica cu yo5ip, care m-a asigurat ca voi primi o diploma ptr 2017 dar nimic...
    Astea fiind zise, acest concurs a iesit din preferintele mele!!!
    73 si la buna reauzire in concursuri, mai putin Cupa Napoca!

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    craiova
    Posts
    20
    indiferenta,nepasare scirba !! din partea organizatorilor,NU cred ca vor aparea rezultatele asta gasim aici...nu esti singurul care renunta la acest concurs!!
    Last edited by YO7NK; 15-11-2018 at 08:44.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •